Čistiace prostriedky BONA

Špeciálne vyvinutý pre vinylové, drevené, laminátové a korkové podlahy, ale môže byť použitý na čistenie všetkých typov tvrdých podláh.
Pomocou Bona Spray Mopu veľmi ľahko udržíte vaše podlahy čisté a bezpečné. Bona Spray Mop má ergonomický dizajn, ovládanie je jednoduché, rýchlo sa zostaví a jeho znovu plniteľný zásobník umožňuje jednoduché doplnenie Bona čističa na parkety.

Vlastnosti Bona Spray Mopu: 

  • Ergonomický dizajn
  • Znovu doplniteľná náplň
  • Jednoduché čistenie. Nezanecháva nepríjemné a mdlé škvrny
  • Je šetrný k životnému prostrediu, pH neutrálny
  • Mop s otočnou hlavou pre maximálny dosah do ťažko prístupných miest
  • Mirkovláknová čistiaca utierka Bona Clearing Pad, ktorú môžete prať v pračke bez aviváže

Čistiaca sada Bona Spray Mop obsahuje:

  • Bona Spray Mop (mop so sprejom)
  • Bona Čistič na parkety (0,85 l , náplň pripravená na okamžité použitie)
  • Bona Čistiaci utierku z mikrovlákien (modrá prateľná utierka - prať bez aviváže)

Ak vaša podlaha vykazuje známky opotrebenia, dajte jej nový nádych lesku. Použite Bona Leštenku na parkety.  V ponuke máme mikrovlnné utierky – Bona Clearing Pad (modrá utierka na čistenie podláh). Bona Applicator Pad (žltáutierka na leštenie) Bona Dusting Pad (biela utierka určená na každodenné utieranie podlahy, výborne absorbuje prach a alergény v domácnosti.


Údržba lakovaných a olejovaných drevených podláh

Aby si Vaše parkety udržali po celú dobu svojej životnosti vysokú estetickú hodnotu,
pridávame zopár dobrých rád ako sa treba postarať o drevenú podlahu.

Na bežné čistenie podlahy používajte BONA spray mop

Drevo je prírodný materiál, ktorý reaguje na zmeny okolia, najmä na vlhkosť a teplotu. Podlahu doporučujeme čistiť a udržiavať  BONA spray mopom, nehrozí k premočeniu podlahy, čo sa Vám môže stať pri použití handry, alebo klasického mopu. Pri prevlhčení drevenej podlahy sa Vám môžu otvoriť spoje a deformovať jednotlivé časti podlahy čo vedie k popraskaniu povrchovej vrstvy. Podobné účinky môže mať aj vysoká vlhkosť podkladu a vzduchu najmä v novostavbách. Preto sa snažte udržať vlhkosť podkladu do 2% a vlhkosť vzduchu 40-60%. Táto hodnota je priaznivá nielen pre podlahu, ale hlavne pre ľudské zdravie. Ani nízka relatívna vlhkosť vzduchu neprospieva drevenej podlahe. Nízka vlhkosť vzduchu je najčastejšie v zime počas vykurovacieho obdobia, keď vlhkosť vzduchu býva pod 30%. Vtedy dochádza k zosychaniu drevenej podlahy a následne k otváraniu spojov medzi jednotlivými lamelami. Vysvetlenie je jednoduché, drevo je vysušené na 8% vlhkosť, menej sa už nedá, lebo aj keby sa vysušilo na 6% vlhkosť, zo vzduchu si natiahne vzdušnú vlhkosť na 8%. Obsah viazanej vody v dreve je závislí na druhu dreva. Pri extrémne nízkej vlhkosti, pod 30%, dochádza k ďalšiemu vysychaniu dreva a následne k tvorbe prasklín. Preto sa odporúča držať relatívnu vlhkosť vzduchu 40-60% a teplotu 15-25°C. Nohy stolov, stoličiek, skríň a ostatného nábytku treba podlepiť filcovými podložkami pod nábytok, aby neprichádzalo k poškodeniu povrchu drevenej podlahy.    

Drevené plávajúce a masívne podlahy s povrchovou úpravou z ľanového vytvrdzovacieho oleja ošetrujeme podobne, ako lakované podlahy. Pri bežnom čistení používame BONA spray mop. Nepoužívajte chemické prostriedky na odstraňovanie mastných látok, predídete predčasnému zostarnutiu a vymytiu povrchu podlahy. Škvrny, ryhy od podpätkov a veľké nečistoty odstraňujte lokálne neriedeným podlahovým čističom, určeným na olejované drevené podlahy. Po takomto čistení je nutné čistené miesto ošetriť olejom, určeným výrobcom podlahy.