Parketová chémia

PANTHER Lepidlo TURBO FIX 

Použitie:

PANTHER Lepidlo TURBO FIX je jednozložkové ekologické lepidlo (modifikovaný MS polymér) bez silikónu, izokyanátov, rozpúšťadiel. V priebehu vytvrdzovania (vzdušnou vlhkosťou) bez zápachu, odoláva UV žiareniu, rozpúšťadlám, zriedeným chemikáliám, plesniam, je pretierateľný nielen po vytvrdnutí, ale už v čerstvom stave (zlučiteľnosť náteru s lepidlom odporúčame odskúšať). Lepidlo sa vyznačuje vynikajúcou počiatočnou priľnavosťou a výrazne znižuje potrebu zabezpečenia a pomocnej fixácie – predovšetkým pri stropných a vertikálnych aplikáciách. Výborná priľnavosť k širokej škále materiálov ako farebné kovy, oceľ, drevo, omietka, murivo, plasty (doporučujeme odskúšať), smalty, zrkadlá, sádrokartón, polykarbonáty všeobecne, PVC, sklo apod. Nevhodné pre lepenie teflónu, polyetylénu, polypropylénu. Je určené pre lepenie aj tmelenie ako v domácnostiach tak i v priemysle (stavebníctvo, výroba vagónov, kontajnerov, karosérií, lodí, člnov, klimatizácií, vzduchotechniky, zasklievanie vozidiel, pružné lepenie a špárovanie v stavebníctve, lepenie panelov, izolačných a dekoračných materiálov, obkladov, lepenie zrkadiel).

RÝCHLE VYSOKOPEVNOSTNÉ LEPENIE, TMELENIE
Pevnosť v ťahu 29kg/cm2 a šmyku 36kg/cm2
Kov, drevo, obklad, zrkadlo
Teplotná odolnosť: -40 °C až +100 °C
Aplikačná teplota: +5 °C až +40 °C
Balenie: kartuša 290 ml
Farba: biela, čierna

PANTHERCRYL Akrylový tmel

Použitie:

PANTHERCRYL Akrylový tmel je plasticko-elastický jednozložkový tmel na báze akrylovej disperzie, navrhnutý na spoje medzi konštrukčnými prvkami, ktoré sú namáhané na tlak. Znesie pohyby až do 15 %. Priľne k povrchom ako tehla, sádrokartón, polystyrén, betón, azbest, cement, drevo. Nemá sa nanášať za dažďa, avšak asi po dvoch dňoch je odolný voči silnému dažďu. Tento tmel veľmi dobre priľne aj na mokré povrchy. Má dobrú teplotnú, atmosferickú a UV stálosť. Je pretierateľný a brúsiteľný.

TMELENIE, ŠPÁROVANIE, DILATÁCIE, PRASKLINY
Pretierateľný, prelakovateľný pre interiér a exteriér
Betón, murivo, polystyrén, sádrokartón
Teplotná odolnosť: -20 °C až +75 °C
Aplikačná teplota: +5°C až +40°C
Balenie: kartuša 300 ml, 600 ml
Farba: biela, šedá, hnedá

PANTHER Uni tmel MULTI FIX 

Použitie:

PANTHER Uni tmel MULTI FIX je jednozložkový ekologický tmel (modifikovaný MS poly-mér) bez silikónu, izokyanátov a rozpúšťadiel. V priebehu vytvrdzovania (vzdušnou vlhkosťou) bez zápachu, odoláva UV žiareniu, rozpúšťadlám, zriedeným chemikáliám, plesniam, je pretierateľný. Aplikácia aj pri nízkych teplotách a výborná priľnavosť k širokej škále materiálov ako farebné kovy, oceľ, drevo, omietka, tehla, betón, murivo, plasty, smalt, sádrokartón, plexisklo, polykarbonát všeo-becne, PVC, sklo apod. Nevhodné pre lepenie teflónu, polyetylénu, polypropylénu. Je určené pre pružné tmelenie a lepenie ako v domácnostiach (kúpeľne, kuchyne, WC, balkóny, terasy) tak i v priemysle (stavebníctvo, karosérií, lodí, člnov, klimatizácií, vzduchotechniky, zasklievanie, pružné tmelenie a škárovanie dilatácií obvodových plášťov budov, panelov a izolačných materiálov, špáro-vanie obkladov a dlažieb). Tmel má vysokú odolnosť proti plesniam a výbornú adhéziu k poréznym i neporéznym podkladom, nevytvára bublinky a nezanecháva škvrny na poréznych materiáloch.

TMELÍ, ŠKÁRUJE, TESNÍ, LEPÍ
SANITÁRNY, PRETIERATEĽNÝ
Odolný voči UV žiareniu, stárnutiu a plesni
Kov, plech, omietka, keramika
Teplotná odolnosť: -40 °C až +90 °C
Aplikačná teplota: +5 °C až +35 °C
Balenie: kartuša  290 ml
Farba: biela, šedá

PANTHERSIL Sanitár 100% silikón

Použitie:

PANTHERSIL Sanitár silikón je vysoko elastický jednozložkový nepretierateľný protiplesňový 100% silikónový tmel na octovej báze pre vnútorné a vonkajšie použitie, odolávajúci plesni. Používa sa v sanitárnej oblasti k utesňovaniu škár vo vlhkých priestoroch. Je priľnavý k PVC, drevu, kovu, hliníku, sklu, keramike, kameňu, betónu, murivu, omietke a iným stavebným materiálom. V spojení so vzdušnou vlhkosťou vytvrdzuje a stáva sa elastickým. Vytvrdený materiál je odolný voči rôznym chemikáliám, priemyselnej atmosfére, morskej vode, UV a rádioaktívnemu žiareniu. Materiál je tixotropný, nemení tvar vo zvislých ani horizontálnych spojoch. Doba vytvrdnutia silikónu závisí od hrúbky nanesenej vrstvy, vlhkosti a teploty. Nezvulkanizovaný silikón môže byť odstránený pomocou rozpúšťadla napr. benzínu, toluénu alebo trichlóretylénu. Vytvrdnutý silikón sa dá odstrániť len mechanicky alebo odstraňovačom silikónu.

TMELENIE, ŠPÁROVANIE, PROTIPLESŇOVÁ ODOLNOSŤ
Dlhá životnosť vo vlhkom prostredí
Sklo, kúpeľne, kuchyne, keramika
Teplotná odolnosť: -40 °C až +180 °C
Aplikačná teplota: +5 °C až +40 °C
Balenie: kartuša 300 ml (biela, transparent)

TEKADOM Parketový tmel

TEKADOM Parketový akryl tmel je jednozložkový tmel na báze polyakrylátu bez rozpúšťadiel, v priebehu vytvrdzovania bez zápachu. Tmel odoláva UV žiareniu, po vytvrdnutí je pretierateľný (zlúčiteľnosť s náterom doporučujeme odskúšať). Vhodný pre tmelenie prasklín a škár pri parketových, drevených a laminátových podlahách a lištách, pre škárovanie dreveného obloženia, pre škáry stena - podlaha. Tmel udrží mierny pohyb a najmä zabráni vnikaniu prachu, vody a nečistôt do škár. Po vytvrdnutí je možné tmel brúsiť do finálnej podoby a následne pretierať bežnými nátermi.

Teplotná odolnosť: -20 °C až +75 °C
Aplikačná teplota: +5 °C až +40°C
Balenie: kartuša 300 ml
Farba: buk, dub, smrek, javor, jaseň, čerešňa

TEKAPUR 2 v 1 Nízkoexpanzná Multi pena

Trubičková / Spray + Pištoľová / Gun

Špecifickosť tejto peny je v tom, že má na dóze špeciálny krúžkový adaptér, ktorý umožňuje použitie tak s pištoľou ako aj s nadstavcom s plastickou hadičkou. Umožňuje jednoduchú prácu bez dodatočného tlaku na adaptér. Vďaka špeciálnemu systému aktivácie ventilu, to je zatočenie adaptéra, poskytuje možnosť presnejšieho dávkovania peny v porovnaní s obyčajnou montážnou penou a tým zabezpečuje aj menšiu spotrebu. Špeciálny kruhový adaptér na dóze poskytuje aj dodatočnú ochranu ventilu.
Balenie: 750 ml aerosól dóza

TEKAPUR Montážna PU pena

Trubičková - Spray
Na tesnenie, lepenie, výplne, izolovanie a montáž.
Balenie: 750, 500 ml aerosól dóza